Doğru yerdesiniz!
Doğru yerdesiniz!
Profesyonel kadromuzla iş başındayız
Profesyonel kadromuzla iş başındayız
Finans Merkezinin tam karşısında hizmetinizdeyiz!
Finans Merkezinin tam karşısında hizmetinizdeyiz!
Denetim uzmanlık alanımız
Denetim uzmanlık alanımız
Previous Next Play Pause


1973 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Finansı Disiplininden mezun olan Özdemir, 1979 yılında Sakarya Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 1978 yılında yüksek lisans eğitimini ve 1984 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı’nda; 1989 yılında doçent, 1995 yılında profesör olan Özdemir, 1990-1992 yılları arasında Sakarya Üniversitesi’nin kuruluş yıllarında Mühendislik FakültesindeDekan Yardımcılığı ve 1995-1996 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Akyazı Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Özdemir, 1996 yılında İstanbul YMM OdasındanYeminli Mali Müşavirlik Belgesini almıştır. 

Finansal yönetim, finansal planlama, finansal denetim, finansal analiz, risk sermayesi, yatırım fonları, portföy yönetimi, menkul kıymetler analizi, uluslararası sermaye pazarları, finansal kurumlar yönetimi,risk yönetimi, finansal türevler vb. gibi finans ve sermaye piyasaları alanları ile finansal raporlama ve bağımsız denetim, konularında çeşitli dersler vermiş, seminer ve sempozyum bildirileri hazırlıklarındabulunmuştur. “Finansal Yönetim”  adı altında bir kitabı ve bu alanda çeşitli makaleleri bulunan Özdemir, 1998 yılında kısmi statüde başlamış olduğu “Yeminli Mali Müşavirlik” görevini üniversiteyle bir arada iki yılboyunca sürdürdükten sonra, Yeminli Mali Müşavirlik görevini zaman açısından daha uygun şartlarda yerine getirebilmek amacıyla 2000 yılında Sakarya Üniversitesinden emekli olmuştur.

1998 Yılı Başından itibaren 17 yılı aşkın bir süre Yeminli Mali Müşavir olarak çalışan Özdemir, aynı zamanda 2006-2011 yılları arasında beş yıl boyunca “AAC Bağımsız Denetim Danışmanlıkve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.” ile “Erişen Bağımsız Denetim Mali Müşavirlik A.Ş.” de kurucu ortak,yönetim kurulu başkanlığı ve baş denetçi / sorumlu ortak baş denetçi olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2014 yılı sonunda kurulan ve 2015 yılı başlarında yetki alan “Akademya Bağımsız Denetim A.Ş.” nin kurucu ortakları arasında yer alan Özdemir, halen Sorumlu Ortak Baş Denetçi olarak bu şirkette görevini sürdürmektedir.


  Telefon

 +90 216 495 73 56 Pbx

 

 

    Mail


info@akademya.com.tr            

 
 
 Adres

Barbaros Mah. Ardıç Sok. Varyap Meridian Sit. C Blok D:93 Ataşehir/İstanbul