Doğru yerdesiniz!
Doğru yerdesiniz!
Profesyonel kadromuzla iş başındayız
Profesyonel kadromuzla iş başındayız
Finans Merkezinin tam karşısında hizmetinizdeyiz!
Finans Merkezinin tam karşısında hizmetinizdeyiz!
Denetim uzmanlık alanımız
Denetim uzmanlık alanımız
Previous Next Play Pause


20016 yılında Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Almanca İşletme – Finans Bölümünden mezun olan Sarıkaya, 2013-2015 yılları arasında Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe –Finans  Anabilim Dalında Yüksek Lisans (Master) programını tamamlamıştır.

2008 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi ruhsatlarını alan Sarıkaya, 10 yılı aşkın bir süre Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve ağırlıklı olarak Bağımsız Denetim  mesleğiyle ilgili farklı görev ve fonksiyonları yerine getirmiştir. 

Sarıkaya, Bağımsız Denetime yönelik Denetçilik mesleğinde de önemli ilerlemeler kaydetmiş ve 2007-2016 yılları arasında; bu alanda önde gelen bağımsız denetime tabi şirketlerin denetimlerini yapan, çeşitli Bağımsız Denetim şirketlerinde Denetçi ve Kıdemli Denetçi pozisyonlarında görevini yerine getirmiştir.

Sarıkaya, Bağımsız Denetim, Uluslararası Finansal Raporlama ( UFRS -TMS) , Vergi Denetimi ve Tasdik Hizmetleri vb. gibi konular ilgili alanını oluşturmuş ve bu alanlardaki çeşitli görevlerde fiilen yer almakta olup 2014 yılı sonunda kurulan ve 2015 yılı başlarında yetki alan “Akademya Bağımsız Denetim A.Ş.” nin Bağımsız Denetim ve Uluslararası Raporlama Standartları Yetkilisi olarak görevini sürdürmektedir.

  Telefon

 +90 216 495 73 56 Pbx

 

 

    Mail


info@akademya.com.tr            

 
 
 Adres

Barbaros Mah. Ardıç Sok. Varyap Meridian Sit. C Blok D:93 Ataşehir/İstanbul