Doğru yerdesiniz!
Doğru yerdesiniz!
Profesyonel kadromuzla iş başındayız
Profesyonel kadromuzla iş başındayız
Finans Merkezinin tam karşısında hizmetinizdeyiz!
Finans Merkezinin tam karşısında hizmetinizdeyiz!
Denetim uzmanlık alanımız
Denetim uzmanlık alanımız
Previous Next Play Pause


Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden 1988 yılında mezun olan Yaşar Kaya, 1991-1996 yılları arasında muhtelif şirketlerin muhasebe-finans bölümlerinde Uzmanlık görevlerinde bulunmuştur. 1999 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM) Belgesini almıştır.

1996-2006 yılları arasında 10 yıl boyunca, Tekfen Holding’e bağlı Toros Tarım A.Ş. Genel Muhasebe Şefliği görevini üstlenmiştir. 2009-2011 yıllarında 5804 sayılı Kanun ile kurulan “DSİ 5.Dünya Su Forumu Genel Sekreterliği” bünyesinde Mali Müşavir-Mali İşler Koordinatörlüğü görevini yürütmüştür.

 

2012-2014 yıllarında, Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK) mevzuatına göre faaliyet gösteren Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde (TDUB) Genel Sekreter unvanıyla görev yapmıştır. 

 

İstanbul Adli Yargı Adalet Komisyonunda Mali Müşavirlik alanında Bilirkişilik yetkisi de bulunan Kaya’nın, Bütçe ve Finansal Raporlama, Menkul Kıymetler, Şirket Değerlemesi, Gayrimenkul Değerlemesi, Sermaye Piyasası Mevzuatı, Bağımsız Denetim, Finansal Analiz, İş Hukuku Mevzuatı v.b. konular ilgi alanını oluşturmuş; bu alanlardaki çeşitli çalışmalarda da fiilen yer almıştır.

 

1991 yılından itibaren özel sektörde Finans, Muhasebe ve Mali Müşavirlik görevlerinin yanı sıra, kamu ve özel sektör kuruluşlarında orta ve üst kademe yöneticiliğinde de bulunmuştur.  2014 yılında Bağımsız Denetçi Belgesini almıştır. 2014 yılı sonunda kurulan ve 2015 yılı başlarında Kamu Gözetimi Kurumu’ndan yetki alan “Akademya Bağımsız Denetim A.Ş.” nin kurucu ortakları arasında yer alan Kaya, halen Ortak Denetçi olarak bu şirkette görevini sürdürmektedir. 

  Telefon

 +90 216 495 73 56 Pbx

 

 

    Mail


info@akademya.com.tr            

 
 
 Adres

Barbaros Mah. Ardıç Sok. Varyap Meridian Sit. C Blok D:93 Ataşehir/İstanbul