Doğru yerdesiniz!
Doğru yerdesiniz!
Profesyonel kadromuzla iş başındayız
Profesyonel kadromuzla iş başındayız
Finans Merkezinin tam karşısında hizmetinizdeyiz!
Finans Merkezinin tam karşısında hizmetinizdeyiz!
Denetim uzmanlık alanımız
Denetim uzmanlık alanımız
Previous Next Play Pause

1958 yılında Maliye Okulu'ndan ve 1966 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Muhasebe ve İşletme bölümünden mezun olan Akay, 1958-1960 yılları arasında Maliye Bakanlığında stajyer vergi kontrol memuru olarak çalışmıştır. Akay, 1960-1965 yılları arasında Maliye Bakanlığın Kütahya ve Bursa Defterdarlıkların-da vergi kontrol memurluğu, 1966-1968 yılları arasında ise Eskişehir 1.No.lu Vergi Dairesinde Müdür Vekilliği ve İzmir 2 Nolu Vergiler Muvazzaf İtiraz Komisyonu 'nda  üye olarak görev yapmıştır. 1968-1985 yılları arasında SSK (SGK) genel müdürlüğü bünyesinde Müfettiş Yardımcısı, Bakanlık Müfettişliği düzeyinde Müfettiş ve Yönetici olarak çalışmıştır. 

Daha sonra Kamu Sektöründen ayrılarak Özel Sektöre geçen Akay, 1985-1997 yılları arasında özel sektörde şirketler grubu bulunan bir firmada Mali Koordinatör, Genel Koordinatör ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yaklaşık 14 yıl boyunca çalışmıştır. Özellikle Maliye, Banka ve Finans Kurumları, DPT, Gümrük iş ilişkilerinde Bankacılık, Kambiyo, Dış Ticaret, Fizibilite, Teşvik Uygulama Genel Yönetim, Finansal Muhasebe, Denetim ve Finansal Raporlama konularında farklı alanlarda çeşitli hizmetler vermiştir.

Akay, özel sektörden de emekli olduktan sonra, 1998-2003 yılları arasında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) olarak bir süre bağımsız çalışmış ve SMMM olarak bağımsız çalışması sırasında YMM sınavlarına katılarak 2004 yılında Yeminli Mali Müşavirlik (YMM)  ruhsatını da almıştır.

1960 Yılı Başından itibaren 45 yılı aşkın bir süre kamu ve özel sektörde orta ve üst kademe yöneticilik görevlerinin yanı sıra Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik görevlerinde de bulunan Akay, aynı zamanda  Bağımsız Denetçi Belgesine de sahip olmuş ve 2014 yılı sonunda kurulan ve 2015 yılı başlarında yetki alan “Akademya Bağımsız Denetim A.Ş.” nin kurucu ortakları arasındaki yerini almıştır. Akay,  halen Sorumlu Ortak Denetçi olarak bu şirkette görevini sürdürmektedir.

  Telefon

 +90 216 495 73 56 Pbx

 

 

    Mail


info@akademya.com.tr            

 
 
 Adres

Barbaros Mah. Ardıç Sok. Varyap Meridian Sit. C Blok D:93 Ataşehir/İstanbul